Často kladené otázky

Jak program na Moravě vypadá?

Pohodová plavba na raftech nebo kánoích po řece Moravě, která je obklopena džunglí Litovelského Pomoraví. Sjedeme jez Templ,   budeme   přeskakovat padlé stromy, svezeme se po umělé řece do Hynkova, kde zažijeme jízdu přes Hynkovskou peřej. Večery si   zpříjemníme posezením u   ohně. Uvidíme ohlodané stromy od plachého obyvatele lužního lesa – bobra.

Kde se ubytujeme?

Ve vlastních stanech. Kemp v Litovli, Vodácké tábořiště v Hynkově, Resort Krásná Morava.

Kde se najíme?

Restaurace a obchody v Litovli, Hynkově a v Olomouci.

Je tam sprcha?

V každém kempu a tábořišti jsou žetonové sprchové automaty.

Na čem pojedeme?

K dispozici jsou 2-3 místné plastové kánoe Samba a nafukovací kánoe Yukon, 6-8 místné rafty Hobit. Během plavby je zajištěna přeprava suchých věcí do cíle plavby.

Jak se na start programu dostaneme?

Všechna místa zahájení programů jsou dostupná MHD z Olomouce, vlakem nebno autobusem. Spojení naleznete na: idos.cz.

Co si mám vzít s sebou na kempování a v čem pojedu na lodi?

Ke kempování vezmi vlastní stan, karimatku, spacák, čelovku, repelent proti komárům. Do lodi vezmi boty do vody, opalovací krém,   pokrývku hlavy a svačinu. Ostatní vybavení k pádlování dostaneš.

BEZPEČNOST ÚČASTNÍKA

Před zahájením programu budou všichni účastníci seznámeni a prakticky prověřeni s problematikou bezpečnosti na řece, pravidly   silničního provozu. Všichni účastníci dostanou plovací vesty. Před zahájením programu požadujeme seznam žáků a potvrzení s   podpisem rodičů nebo zákonného zástupce, že jsou plavci.